Yoganın En Büyük Destekçisi Bolsterlar Nedir?

Yoganın En Büyük Destekçisi Bolsterlar Nedir?

Nui Yoga tarafından tarihinde gönderildi

Hayatın stresinden, karmaşasından uzaklaşmak günümüz şartlarında pek mümkün değildir. Hayatın stresini azaltmak, her şeyden uzaklaşmak, ruhu ve bedeni dinlendirmek için en iyi yöntem yogadır. Yoga deneyimi esnasında farklı ekipmanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ekipmanlardan en önemlisi yoga yastığı olarak bilinen yoga bolsterdır. Yoga deneyiminde yanlış yapılan pozların sonucu ciddi sakatlıklara yol açabileceği için yoga minderi ile kendinizi desteklemeniz gerekir. 

Yoga Bolster Nedir?

Yoga minderi olarak da bilinen yoga bolsterları yoga yapan kişinin bedenini destekleyerek daha rahat yoga deneyiminde bulunmasını sağlayan ekipmandır. Özellikle bazı zorlayıcı yoga pozlarında bulunurken yoga bolsterı kullanımı boynu, sırtı ya da beli desteklemektedir. Sizi yoga deneyimi esnasında desteklerken sakatlık riskinizi minimuma indirir. 

Yoga Bolster Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Yoga bolster alınırken kumaş türünün panama kumaş olmasına dikkat edilmelidir. Panama kumaş türü yumuşak bir dokuya sahip olduğu için insan vücuduna en uygun kumaş türüdür.
  • Yoga bolster alırken kılıfının fermuarlı olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü yoga minderinin fermuarlı olması temizlik açısından istediğiniz zaman yıkama imkanı sunmaktadır. 
  • Silindir yoga minderi satın alın. Bolster bedeninizle direk temas halinde olacağı için sert bolster satın almanız ağrılara sebep olarak yoga deneyiminizin verimini azaltır. 

Bolster Kullanılarak Yapılan Yoga Hareketleri

  • Virasana-Kahraman pozu
  • Supta Baddha Konasana / Kelebek pozu 
  • Supta Virasana / Eğer pozu
  • Salamba Bharadvajasana / Twist / Burgu pozu
  • Upavistakonasana 
  • Savasana / Corpse pose / Derin dinlenme pozu
  • Balsana / Çocuk Duruşu

← Daha eski yazı Daha yeni yazı →

Blog

RSS

Etiketler

Lavanta Kokulu Göz Yastığı ile Keyifli Rüyalar

Lavanta Kokulu Göz Yastığı ile Keyifli Rüyalar

Nui Yoga Tarafından Nui Yoga

Yogaya ya da meditasyona başlayan kişilerin keyifle aldıkları yoga malzemelerinden biri de şüphesiz ki lavantalı göz yastığıdır. Bugün bu içeriğimizde lavantalı göz yastıklarının ne olduğunu;...

Daha fazla oku
Yoga Stilleri Nelerdir? Size En Uygun Yoga Stili Hangisi?

Yoga Stilleri Nelerdir? Size En Uygun Yoga Stili Hangisi?

Nui Yoga Tarafından Nui Yoga

Çoğu insan yoga yapmanın tek bir yöntemi olduğunu, gördüğü her yoga pozu ve tarzının aynı şey olduğunu düşünür. Ancak gerçek bundan çok farklıdır! Yogadan beklentilerinize,...

Daha fazla oku